Mám nárok na druhú materskú, keď mi skončil pracovný pomer?

Zodpovedané
13. apr 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom nároku na druhú materskú.

Počas tehotenstva mi 31.8.2022 skončil pracovný pomer. Mala som odrobené 2 roky, ale zmluvu mi už nepredĺžili. Prvú materskú mám od 25.11.2022, tá nastala teda v ochrannej lehote. Dcérka sa narodila 29.12.2022.

Ak by sme chceli druhé dieťa, ktoré by sa narodilo v roku 2024, mala by som nárok na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nebudete mať aktívne nemocenské poistenie, nebudete mať nárok na nové materské. Už nebudete ani v ochrannej lehote.

Tiež nie je predpoklad, že by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred dňom pôrodu (v roku 2024).

S prianím pekného dňa,
Lenka