Mám nárok na materskú a tehotenskú dávku, keď som ukončila pracovný pomer dohodou?

Zodpovedané
14. máj 2023

Dobrý deň,

zamestnaná som bola od 5.10.2015 do 5.2.2023. Odpracovaných mám 7 rokov a 126 dní. Z toho som bola ale od 5.2.2022 do 5.2.2023 PN. Po ukončení PN som ukončila pracovný pomer dohodou a následne som sa zaevidovala na úrade práce. Evidovaná som od 6.2.2023.
Momentálne som v 5. - 6. týždni tehotenstva.

Mám nárok na materskú a tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

otehotneli ste do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia, t.j. od ukončenia zamestnania, tak ste v ochrannej lehote. Nie je problém PN, bola platená. Tá sa započíta do obdobia nemocenského poistenia. Budete mať nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka