Mám nárok na tehotenské a materskú, ak som evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer mi skončil 1.12.2022, v tom čase som už bola tehotná. Tehotenské už poberám, ale prišlo mi rozhodnutie, že mi v apríli končí podporné obdobie. Tým mi skončí PN a budem sa musieť evidovať na úrade prace. Na materskú by som mala ísť okolo 15. mája.

Vznikne mi na ňu nárok, ak budem na úrade a nezruší sa mi aj tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste boli nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred pôrodom a tým, že ste v ochrannej lehote, tak nárok na materské budete mať.

Pri tehotenskom sa nevylučuje iná dávka zo SP. Ale počas materskej už nie je možné súbežne poberať aj dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka