Mám po výpovedi nárok na podporu v nezamestnanosti, keď som vedená ako konateľka v s.r.o.?

Zodpovedané
21. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Ak dostanem výpoveď v práci, mám nárok na podporu v nezamestnanosti, keď som vedená ako konateľka v s.r.o.?

Ako konateľ si nevyplácam žiadne odmeny a ani plat. Odpracované roky na podporu mám.

Ako by sa podpora dala získať, ak na ňu nemám nárok kvôli tomu, že figurujem ako konateľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

konateľa zapíšu do evidencie na úrade práce len vtedy, ak sa vzdá funkcie alebo ho z nej odvolajú.

S prianím pekného dňa,
Lenka