Máme s manželom nárok na daňový bonus zo zaplatených úrokov z hypotéky?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

s manželom sme spoločne minulý rok brali hypotéku, obaja máme pod 35 rokov. Podmienku, aby náš spoločný príjem nepresahoval 2,6-násobok priemernej mesačnej mzdy spĺňame. Potvrdenie z banky dal manžel účtovníčke v práci, ale tá tvrdí, že nárok nemáme, pretože manžel bol v minulom roku na PN, čiže poberal peniaze od štátu a za čas PN mu vyjde aj nejaký preplatok na dani. Takúto podmienku, že žiadateľ nesmie byť PN som nikde nezachytila a nenašla o tom žiadne informácie.

Máme s manželom nárok na daňový bonus zo zaplatených úrokov z hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ má manžel potvrdenie z banky a on je dlžníkom (nie spoludlžníkom), tak mu nič nebráni v tom, aby si nárokoval DB zo zaplatených úrokov z hypotéky. Ani keby bol na materskej, alebo nemal ani príjem.

Viď:
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Doku...

S prianím pekného dňa,
Lenka