Materská dovolenka a odložený nástup do škôlky. Ako správne postupovať?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

momentálne poberáme rodičovský príspevok na 19-mesačné dieťa. V auguste porodím druhé dieťa, s ktorým pôjdem na materskú. Manžel by nastúpil súčasne so mnou na materskú so starším dieťaťom.

Môžem dieťa zapísať do škôlky s odloženým nástupom?

Hneď po skončení materskej by nastúpilo ako 2,5-ročné v marci do škôlky.

Môže muž poberať pol roka predtým materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ splní ostatné podmienky, tak môže mať priznaný nárok na materské.

Ak by Vám dieťa do škôlky zobrali, následne treba upozorniť Sociálnu poisťovňu, (vyžadujú prehlásenie), že dieťa je síce prijaté do škôlky, ale reálne ju nebude navštevovať. Teda, že do škôlky nastúpi až po skončení materskej u otca. Prípadne sa informujte bližšie priamo v SP.

S prianím pekného dňa,
Lenka