Môže byť matka na rodičovskej dovolenke s jedným dieťaťom a otec na materskej s druhým?

Zodpovedané
2. jún 2023

Dobrý deň,

som momentálne na rodičovskej dovolenke so synom, ktorý bude mať v júli 3 roky. Plánujem podať žiadosť o predĺženie rodičovskej dovolenky, nakoľko na tom syn nie je zdravotne dobre.

V apríli sa nám narodila dcéra. Manžel si pri nej po narodení vyčerpal 2 týždne otcovskej dovolenky. Poberám nižší rodičovský príspevok a na materskú pri dcére ani nemám nárok.

Môže si manžel pri dcére vyčerpať zvyšnú časť materskej, ak budem ja na predĺženej rodičovskej dovolenke so synom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možné poberať rodičovský príspevok, pokiaľ niektorý z rodičov poberá celý mesiac materské. Manžel si môže vyčerpať zvyšnú časť materskej, keď nebudete poberať rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka