Môže na dcéru z predchádzajúceho vzťahu poberať daňový bonus súčasný partner?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

nemôžem poberať daňový bonus na dieťa, lebo som bola na rodičovskom príspevku. Teraz som evidovaná na úrade práce. Mám staršiu dcéru z predchádzajúceho vzťahu.

Môže na ňu poberať daňový bonus terajší partner, s ktorým mám 3-ročnú dcéru?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedine vtedy, ak by ste sa s terajším partnerom zosobášili, tak by mal nárok na daňový bonus Vašich všetkých detí.

Podmienku dieťaťa druhého z manželov by splnil a jedná sa o dieťa, ktoré žije s daňovníkom v domácnosti. Pokiaľ nie ste manželmi, tak má nárok na DB iba na spoločné dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka