Môže si SZČO manžel uplatniť spätne nezdaniteľnú časť na manželku?

Zodpovedané
10. máj 2023

Dobrý deň,

od 1.7.2021 až doteraz poberám opatrovateľský príspevok - starám sa o sestru.

Má SZČO manžel nárok si uplatniť na mňa spätne nezdaniteľnú časť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nezdaniteľnú časť na manželku si môže uplatniť manžel (SZČO) vtedy, keď vy = manželka ste poberali peňažný príspevok na opatrovanie.

Do vlastného príjmu manželky sa ale započíta výška vyplateného peňažného príspevku na opatrovanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka