Môže si žena uplatniť daňový bonus za 2 mesiace počas mužovej PN?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

manžel poberá mesačne daňový bonus na naše 2 deti. Teraz bude možno 2 mesiace PN.

Môžem si za tie 2 mesiace uplatniť daňový bonus ja ako matka?

Nechcem, aby sme mali výpadok príjmu.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete nahlásiť zmenu zamestnávateľovi a túto zmenu na poberanie DB vyplníte v tlačive Vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu. Tam uvediete, od kedy budete poberať daňový bonus. Doložíte rodný list dieťaťa.

Otec dieťaťa zároveň upovedomí svojho zamestnávateľa, že DB už nebude poberať. V tom istom tlačive - Vyhlásení sa označujú aj tieto zmeny.

S prianím pekného dňa,
Lenka