Môžem ísť pred skončením pracovného pomeru na PN?

Zodpovedané
31. máj 2023

Dobrý deň,

dnes mi dal šéf podpísať dodatok k pracovnej zmluve - znižuje mi pracovnú dobu a dobu určitú na 2 mesiace.

Môžem ísť pred skončením pracovného pomeru na PN?

Bude mi vyplácané nemocenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ísť na PN pred ukončením pracovného pomeru. Prvých 10 dní vypláca zamestnávateľ . V prípade, že sa skôr skončí pracovný pomer, tak len dni do konca pracovného pomeru. Ostatné dni bude vyplácať Sociálna poisťovňa. Sociálna poisťovňa bude vyplácať PN aj po ukončení pracovného pomeru pokiaľ bude PN trvať.

S prianím pekného dňa,
Lenka