Môžem ja a aj manžel poberať daňový bonus, každý na iné dieťa?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

manžel má dcéru z prvého manželstva, na ktorú poberal daňový bonus. Teraz máme spoločného 3-ročného syna. Nastúpila som do práce a chcela by som na neho poberať daňový bonus.

Môžeme poberať obidvaja s manželom daňový bonus, každý na iné dieťa?

Alebo musí manžel na obidve deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte ako rodičia viac detí, na všetky deti si môže uplatniť nárok na daňový bonus len jeden z Vás.

T.j. v tom istom čase si deti podeliť medzi seba nemôžete, jedine časť roka na všetky deti si môžete uplatniť vy, časť roka manžel.

S prianím pekného dňa,
Lenka