Môžem si uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky miesto manželky?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať ohľadom daňového bonusu na zaplatené úroky. V roku 2022 moja manželka bola na rodičovskej dovolenke a neodpracovala v tomto roku ani jeden deň. Daňové priznanie preto nepodáva. Manželka je uvedená ako hlavný dlžník a ja som ako spoludlžník.

Môžem si tento bonus uplatniť vo svojom daňovom priznaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

spoludlžníkovi nárok na daňový bonus na zaplatené úroky nevzniká.

Daňové priznanie nech podá manželka, aj keď nemala zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka