Môžem žiadať vyplácanie materského aj z prvého zamestnania?

Zodpovedané
11. apr 2023

Dobrý deň,

som tehotná, termín pôrodu mám v decembri a nástup na MD v novembri. Mám syna, ktorý bude mať v júli 3 roky a chodí do škôlky (poberám RP). Pracujem na TPP na dobu neurčitú od minulého roku, ale stále mi trvá prvý pracovný pomer na dobu neurčitú v práci, v ktorej som bola zamestnaná pred prvou MD. Som však dohodnutá, že po dovŕšení synových 3 rokov dám výpoveď.

Môžem žiadať materskú dávku aj z prvého zamestnania, keďže pri nástupe na MD budem v ochrannej lehote (180 dní)?

Ak napríklad obnovím sociálne poistenie na 1 deň, že si vezmem dovolenku 1 deň a na druhý už dám výpoveď?

Ďakujem

Dobrý deň,

na materské bude nárok iba zo zamestnania, ktoré Vám bude trvať.

Z ukončeného zamestnania Vám nemusia uznať nárok na materské nakoľko nemocenské poistenie zanikne a ochranná lehota nevznikne, pretože budete mať iné aktívne nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka