Musí byť základné imanie reálne vložené na účet spoločnosti?

Zodpovedané
20. apr 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom živnosti pri založení s.r.o. Ide o 1 osobu v s.r.o.

Ak si konateľ firmy dá cez čestné prehlásenie, že zaplatil vklad - základné imanie 5 000 eur, no reálne ich nebude mať vo firme na účte, dokedy musí splniť povinnosť vkladu?

Musí tam peniaze aj vložiť?

Čo v prípade, ak ich tam nevloží?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jednoosobová spoločnosť, kde je jediný zakladateľ/spoločník, musí splatiť vklad v rozsahu až 100 % pred vznikom spoločnosti.

K návrhu na zápis spoločnosti do registra už nemusí doložiť potvrdenie banky o zložení vkladu na osobitnom účte.

Ak by ste potrebovali viac informácii, napíšte mi na nižšie uvedený mail.

S prianím pekného dňa,
Lenka