Musím oznámiť ÚPSVaR, že som nastúpila do práce?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

v júni 2023 bude mať dcérka 3 roky a teda ukončím rodičovskú dovolenku. Chcela by som sa vrátiť do práce na skrátený uväzok už v máji. Mám možnosť nastúpiť k pôvodnému zamestnávateľovi, ale na úplne iné pracovisko a inú pracovnú pozíciu.

Môžem aj naďalej čerpať rodičovský príspevok?

Mám povinnosť voči ÚPSVaR oznamovať, že som nastúpila do práce?

Aké povinnosti mi vznikajú v prípade nástupu do práce počas trvania rodičovskej dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri poberaní rodičovského príspevku môžete bez obmedzení pracovať v zamestnaní. Čo sa týka skráteného úväzku, tak máte síce kratšiu pracovnú dobu, ale zostávajú Vám všetky zamestnanecké výhody a benefity.

Na ÚPSVaR neoznamujete nástup do práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka