Musím podať daňové priznanie, keď som prešla na rodičovskú dovolenku?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

1.1.2022 som čerpala rodičovskú dovolenku. 2.1.2022 som nastúpila na materskú dovolenku. Zároveň som od 1.1.2022 do 9.2.2022 poberala tehotenský príspevok. Po ukončení materskej asi v auguste 2022 som plynule prešla na rodičovskú dovolenku.

Mám podať daňové priznanie za rok 2022?

Mám štyri deti.

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2022, ktoré sú vyššie ako 2289,63 eur.

Pokiaľ ste nemali žiadny zdaniteľný príjem - mimo tehotenského, materského, rodičovského, tak DP nepodávate.

S prianím pekného dňa,
Lenka