Musím podať daňové priznanie, keď som robila iba 3 dni?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

na rodičovskej dovolenke som bola do 27.3.2022. Potom som bola 3 dni zamestnaná, kde mi vyšiel hrubý príjem spolu 223 eur. Následne som od 31.3.2022 nastúpila na pandemickú OČR a od 1.11.2022 na materskú dovolenku.

Musím si podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2022, ktoré sú vyššie ako 2289,63 eur.

Nemáte povinnosť podať daňové priznanie. Ak ste však mali zrazenú preddavkovú daň, tak podaním DP Vám ju vrátia.

S prianím pekného dňa,
Lenka