Oplatí sa mi poberať daňový bonus mesačne alebo raz za rok?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

som zamestnanec, hrubá mzda vo výške 1 340 eur, trvalý pracovný pomer. Daňový bonus poberám na 13-ročné dieťa, pričom sa mi vypláca pri ročnom zúčtovaní raz ročne.

Viem, že sa menili podmienky a aj výška daňového bonusu od 1.7.2022.

Oplatí sa mi, aby mi bol daňový bonus vyplácany raz ročne, alebo je vhodnejšie dať si ho vyplácať mesačne?

Bude mi vyplácaný stále v rovnakej výške bez ohľadu, kedy mi bude vyplácaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne je výhodnejšie mať daňový bonus na mesačnej báze a v ročnom zúčtovaní sa nárok prepočíta.

Jeho výšku môže ovplyvniť príjem - napr. počas dlhodobej PN, OČR...

S prianím pekného dňa,
Lenka