Po akej dobe od zaevidovania sa na úrade práce môžem začať pracovať na dohodu?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobry deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Po akej dobe od zaevidovania sa na úrade práce môžem začať pracovať na dohodu?

Som si vedomá, kolko hodín môžem odrobiť. Zaujíma ma len ten postup, aby som neprišla o podporu v nezamestnanosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

trvanie dohody nesmie presiahnuť v úhrne 40 dní v kalendárnom roku. Výška odmeny nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima - od 1.7.2022 = 234,42 €. Kópiu dohody musíte zaniesť na ÚPSVaR najneskôr deň pred jej začiatkom, a nesmie byť od zamestnávateľa, ktorý bol posledným pred zaevidovaním sa na ÚPSVaR.
Môže to byť kedykoľvek počas evidencie, ale podstatné je, aby ste ju odovzdali najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa dohoda uzatvorila.

S prianím pekného dňa,
Lenka