Postupoval úrad práce správne pri odňatí rodičovského príspevku?
ZodpovedanéDnes o 19:45
Dobrý deň,
žiadala som o odňatie rodičovského príspevku od 17. 6. 2026. Práve mi prišlo rozhodnutie, že na základe žiadosti mi ho odnímajú od 1. 7. 2026. Manžel nastúpil 18. 6. 2026 na materskú.
Postupoval úrad práce správne? Nemali tam uviesť, že ho odnímajú už od 17. 6., tak ako som žiadala?
Ďakujem.
Dobrý deň,
nárok na RP máte za celý mesiac, preto sa vyjadrili, že naň máte nárok až do 1.7. Dôležitý bol dátum, od kedy ste Vy žiadali o odňatie RP.
S prianím pekného dňa,
Lenka