Vypláca sa ešte pandemická OČR?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

od 1.5.2023 došlo k nejakým zmenám ohľadom pandemickej OČR a pracovníci asi nie sú preškolení a informovaní, tak pátram po hodnoverných info.

Dcérka dovŕši 3 roky 21.6.2023, do škôlky nastúpi až v septembri. Chcem požiadať o pandemickú OČR a nikto mi nevie povedať dátum, od ktorého tak môžem urobiť.

Dostala som 3 rôzne odpovede od pracovníčok poisťovne. Vraj od 1.7.2023, podľa druhej od 21.7.2023. Tretia info - pandemická OČR sa nevypláca.

Vypláca sa teda pandemická OČR?

Ak áno, kedy môžem na ňu nastúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, majú byť zmeny.

Nárok na pandemickú OČR bude mať matka, ktorej dieťa dovŕši vek 3 roky a jeden mesiac.

Pôvodne bolo tak, že ak dieťa má tretie narodeniny v júni, tak od nasledujúceho mesiaca sa mohlo požiadať = 01.07. Najskôr teda od 1. júla, ale aby to nebolo až od 1. augusta.

Sledujete ich web, určite vydajú stanovisko v ktorom upresnia informácie.

S prianím pekného dňa,
Lenka