Z čoho sa mi bude počítať výška druhej materskej?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom materského.

Je možné zvýšiť si výšku materského?

Na materskú dovolenku mám nastúpiť 30.11.2023. Aktuálne som na rodičovskej dovolenke s dcérou. Tá mi bude končiť 1.11.2023. Je tam obdobie 29 dní, cez ktoré by som mala po ukončení RD nastúpiť do práce.

Z čoho sa mi bude počítať výška druhej materskej?

Zaváži vo výpočte aj fakt, ak by som sa do práce vrátila v auguste 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nastúpite na materskú ešte tento rok = v 2023, tak rozhodujúcim obdobím bude rok 2022 aj v prípade, že budete v r. 2023 ešte pracovať alebo čerpať dovolenku.

Ak ste v predchádzajúcom roku (2022) nemali z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, materská sa urči z pravdepodobného vymeriavacieho základu, ktorý nahlasuje zamestnávateľ.

Nové materské v takomto prípade nebude nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka