Z ktorého zamestnania/roku sa mi bude rátať materská?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

od 1.1.2023 som zamestnaná u nového zamestnávateľa na dobu neurčitú. Do 31.12.2022 som bola dva roky zamestnaná u iného zamestnávateľa.
Termín porodu mám cca v polovici januára 2024 a nástup na materskú dovolenku je cca v polovici decembra 2023.

Z ktorého zamestnania/roku sa mi bude rátať materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

na novú materskú nastupujete ešte tento rok, rozhodujúce obdobie bude rok 2023 iba u nového zamestnávateľa, a to od 01/2023 do 11/2023.

Ak sa poistné na nemocenské poistenie platilo u nového zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok nového TPP) do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom začnete poberať materskú.

S prianím pekného dňa,
Lenka