8 ročný syn si v spánku skladá strojček. Čo s tým?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

8 ročný syn dostal pred mesiacom na noc strojček. Má ho nosiť počas celej noci. Problém je, že keď je vo fáze zaspávania, tak si strojček zakaždým z úst vyberie.

Skúšala som spať s ním a vždy ho zobudiť, keď si ho chcel vybrať. Keď som zaspala aj ja, vybral si počas noci strojček znova. Namiesto celej noci ho tak má možno 20 minút. Som z toho nešťastná.

Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ nedá. Aj ja som to tak mala. Dá sa len prejsť na iný druh strojčeka - fixný.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk