Ako dať do poriadku vystúpené ďasná u trojročnej dcérky?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

pred cca 3 tyždňani sa skoro trojročnej dcére objavili po 3 dňoch teplôt v ústach afty a zapálené ďasná. Liečili sme s Tantum Verde a výplachom z kamiliek.

Teraz má už ústa relatívne v poriadku, ale ďasná má viac vystúpené smerom hore na zuby. Zuby mala dosť usadené, ale už sa to darí vyčistiť kefkou (aj keď ďasná krvácajú).

Je niečo, s čím by sa tie ďasná dali do pôvodného stavu?

Ešte nechodíme k žiadnej zubárke.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne išlo o herpetickú stomatitídu, ktorá vzniká pri prvom styku tela s herpesom. Býva prítomná teplota, afty v ústach, dieťa plače, nechce jesť a piť, smrdí z úst...

Ide o vírusový infekt, preto pomôžu iba vitamíny, hydratácia a čas. Na regeneráciu vitamín B a C, cmúľacie lactobacily, BioGaia protectis.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk