Ako liečiť hnedý povlak na predných zuboch dieťaťa?

Zodpovedané
30. apr 2021

Dobrý deň,

synčekovi sa na predných ďasnách urobila hrčka. Dva zúbky ma pokazené a má hnedý povlak.

Máme to nejako riešiť so zubárom, alebo mu tie zúbky vypadnú a nárastu nové?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem koľko má dieťatko rokov, ale každý zub - aj mliečny sa musí opraviť.

Ak kaz prejde do nervu, cez koreňový systém je atakovaný zárodok trvalého zuba. Zub môže začať bolieť a opuchnúť a ak navštívite zubára až vtedy, dieťa môže mať traumu na celý život.

Vyberte si zubára, ktorý sa venuje deťom.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk