Ako liečiť pokazené zúbky u ročného dieťaťa?

Zodpovedané
26. nov 2020

Dobrý deň,

môjmu ročnému synovi sa kazia zúbky. Má 8 zubov a 4 hore má už pokazené. Zuby sa už snažíme aj umývať, no syn nechce. Zúbky mu hnednú, ako keby sa mu štiepila sklovina.

Dá sa mu pomôcť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o kaz raného veku, ktorý býva kombináciou slabého čistenia povlaku a častého nočného papania. Ak je na zuboch povlak, baktérie v povlaku spracúvajú mlieko, vylúčia kyseliny a rozpúšťajú zuby.

Typicky sú postihnuté štyri predné horné zuby, pričom dolné predné bývajú ušetrené - tým sa odlíši od vrodenej vady.

Čo najskôr treba začať s dôslednou hygienou jednozväzkovou kefkou, môžete sa to naučiť na tomto videu: http://www.stomatorodinka.sk/detske-zubky/ako-s....

Je nato výborný krém: GC Tooth mousse, ktorý sa aplikuje na noc po umytí zubov.

Rovnako čo najskôr vyhľadajte DETSKÉHO zubára, ktorý rieši už zúbky v tomto veku. Ak ide o pokročilý kaz, bude ho treba ošetriť.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk