Ako pomôcť štvorročnej dcérke, ktorá má povlak na zuboch?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň

štvorročnej dcérke pravidelne čistíme a dočisťujeme zuby ráno a večer. Umývame Elmex detskou pastou. Kombinácia klasickej aj sonickej kefky. V auguste sme boli u zubára a všetko bolo ok.

Dcérke sa na spodných aj vrchných zuboch objavil povlak. Pije bylinné čaje, ale nie každý deň.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako povlak po zmene mikroflóry (nemala antibiotiká?) alebo potravinový (napr.tie čaje). Každopádne, v jej veku by už mala absolvovať raz za pol roka dentálnu hygienu a hygienička jej to pekne vyčistí.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk