Ako postupovať, keď si štvorročný syn nechce dať vytrhnúť zub?

Zodpovedané
18. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvorročného syna. Keď bol ešte bábätko a nemal ešte zuby, tak si narazil ďasno. Keď mu začali rásť zúbky, tak ten narazený mu narástol ružový. Potom stmavol a asi pred rokom sa mu z neho odlomilo. Je to predná jednotka.

Nedávno sa mu zapálilo ďasno nad tým zubom. Boli sme u zubárky a vraj ho treba vytrhnúť. Keď mu chcela dať injekciu na umŕtvenie, tak sa syn veľmi bránil a nechala to tak. No zub ho začal pobolievať. Už 2 dni si ho chytá.

Zo zubárky má už panický strach. O vytrhnutí nechce ani počuť.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste už minuli všetky metódy presviedčania, tak odporúčam vám nájsť detského zubného lekára, ktorý sa na deti špecializuje.

Je možné, že už len iný prístup Vás posunie ďalej. Ak nie, k dispozícii je napr. rajský plyn, ktorý si dieťatko dýcha alebo midazolam vo forme sirupu, ktorý dieťa vypije. Následne je dieťatko omámené a na ošetrenie si nepamätá.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk