Ako prebieha dentálna hygiena u detí?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dentálnej hygiény.

Ako prebieha dentálna hygiena u detí?

Ďakujem

Dobrý deň,

v dentálnej hygiene detí ide jednak o to, aby si navykalo na prácu v ústach bez toho, aby niečo bolelo, o očistenie zubov od kameňa a povlaku a o následnú fluoridáciu a remineralizáciu zúbkov.

Ak je na zuboch kameň, odstráni sa ultrazvukom. Ak je na zuboch len povlak, čistí sa rotačnou kefkou.

V závere sa na zúbky dáva lak, alebo sa aplikuje nejaký remineralizačný krém. Predtým samozrejme dieťatku hygienička všetko vysvetlí. A to väčšinou napr. na plyšákovi, ktorý má umelé zuby. Pravidelná dentálna hygiena by sa mala absolvovať raz za pol roka cca od 4 rokov veku dieťaťa.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk