Ako sa starať o koreň s otvoreným kanálikom?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

ani nie dvojročný synček na odrážadle narazil na obrubník chodníka a vyhodil ho naraz priamo na betón. Narazil si sánku a praskol mu zub. Na pohotovosti mu ho odstránili a ostal mu koreň s otvoreným kanálikom.

Ako sa o takýto zubček čo najlepšie starať?

Čo robiť, aby sa nezapálil a nemuseli sme často chodiť prečisťovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

koreň v takomto stave ostať nesmie. Buď sa prečistí, zaplní a uzavrie kanálik, alebo (v tomto prípade to bude pravdepodobnejšie) sa koreň extrahuje. Nesmie ostať otvorený. Je to zastaralá metóda a môže napáchať škody pre trvalý zub aj pre celý organizmus.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk