Ako sa starať o zúbky, keď 8 ročné dieťa trpí demineralizáciou skloviny?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

moje 8 ročné dieťa trpí demineralizáciou skloviny.

Ako sa máme starať o zúbky?

Ako je možné podporiť pevnosť zúbkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez fotky neviem, o čo sa jedná.

Pozrite na google obrázky, či ide o diagnózu MIH - molar incisor hypomineralisation. Ak áno, veľmi dobrý je krém MI paste plus - s fluórom, fosforom, vápnikom. Aplikuje sa na umyté zuby nakrémovaním pomocou jednozväzkovej kefky alebo prsta, nevypláchne a ide sa spať.

Samozrejme doplniť hygienou u dentálnej hygieničky, napr. raz za 4 mesiace, kde mu následne tiež profesionálne aplikuje remineralizačné prípravky.

Ak budú zuby fľakaté až do teenagerského veku, dajú sa upraviť prípravkom Icon u zubára.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk