Ako zmierniť citlivosť pokazených zúbkov u štvorročnej dcérky?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom skoro štvorročnej dcérky, ktor má už asi 3 - 4 kazy. Zúbky pravidelne čistíme jednozväzkovou kefkou.

Dcérka papá málo sladkého. Nikdy neplače, že ju bolia zúbky. Keď obedujeme, alebo papá niečo teplé, tak vtedy plače.

Môže mať tak citlivé zuby?

Ako jej môžem pomôcť?

K zubárovi sme objednaní v polovici mája.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má už tak viditeľné kazy, že ich vidíte voľným okom, tak u dieťaťa sa jedná už o hlboké kazy, ktoré samozrejme môžu bolieť.

Mliečne zuby majú totiž menej zubného tkaniva a väčšiu nervovú dutinu, preto kaz,ktorý by bol na trvalom zube malý, je u dieťaťa už veľký. Pomôže jej jedine zubný lekár. Pokúste sa k nemu dostať čo najskôr, aby zúbok nezačal bolieť tak, že skončíte na pohotovosti.

Držím palce.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk