Akú bielu škvrnu má moja 14 mesačná dcérka na zúbku?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

dcérka má 14 mesiacov a objavila sa jej biela škvrna na hornej jednotke. Dcérka nepapá žiaden cukor, iba ten z ovocia. Stravu má zdravú a zúbky čistíme zatiaľ iba večer s malým množstvom detskej pasty Elmex.

Obávam sa, že to bude kaz.

Môžete mi povedať Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o začínajúce odvápnenie, ktoré by mohlo viezť ku kazu.

Doporučujem dôkladne zuby čistiť pred nočným spaním jednozväzkovou kefkou a v noci nič nepiť okrem čistej vody.

Ak je dojčená a zaspáva na prsníku, tak po zaspatí natrieť zúbky krémom GC Tooth Mousse na remineralizáciu.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk