Akú hrčku mám z vnútornej strany pier?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

dnes som si počas umývania zubov nahmatala tvrdú a nebolestivú hrčku z vnútornej strany pier. Je veľká asi do 1 cm a pohyblivá. Voľným okom ju nevidieť, len ma desí, že je tvrdá ako keby kamienok.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

z popisu ma napadá viacero vecí - môže ísť o kamienok vo vývode slinnej žľazy, prípadne o prirodzený vývod slinnej žľazy. Môže ísť aj o mukokélu, čo je nezhubná cysta v oblasti pery.

Skúste pozrieť na google obrázky, či by to nesedelo. Každopádne - každá lézia v ústnej dutine, ktorá nezmizne do 2 týždňov by mala byť skontrolovaná stomatológom.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk