Bude potrebné 9 ročnému synovi vytiahnuť štvorku?

Zodpovedané
17. mar 2022

Dobrý deň,

od minulého roka čakáme na návštevu čelustného ortopéda. Termín máme až v máji. Po vypadnutí mliečnych zubov trojky a štvorky hore 9 ročnému synovi vyrástla štvorka na mieste oboch zubov. Takže už nie je miesto pre trojku. Vyzerá to tak, že zub začína rásť o niečo vyššie. Syn sa sťažuje aktuálne na bolesť. Na druhej strane má ešte mliečnu trojku. Podľa snímky vyzerá, že tiež nebude mať miesto, kde vyrásť. Má veľmi malú čeľusť.

Aké sú možnosti riešenia v tomto prípade?

Je možné nejako zuby posunúť, aby trojka zostúpila dole a štvorka sa posunie?

Bude potrebné vytiahnuť štvorku?

Ďakujem

Dobrý deň,

trojky bežne rastú v takejto polohe. Určite nebude potrebné trhať trvalý zub. Bude pravdepodobne potrebná liečba snímacím strojčekom, ktorý roztiahne hornú čeľusť.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk