Čo s medzerou medzi zubami u ročného dieťaťa?

Zodpovedané
28. jan 2021

Dobrý deň,

dcéra má rok a o pár dní 3 mesiace a má veľkú medzeru medzi zubami.

Môže byť na vine uzdička?

Chodili sme pravidelne k doktorke, ale nikdy nič nespomínala.

Ostane jej to navždy, alebo sa s tým dá niečo robiť?

Neviem o tom, že by to mal niekto v rodine. Horné aj dolné jednotky má vonku, aj spodnú dvojku naľavo. Hore to vyzerá tak, že má vonku trojky na oboch stranách.

Ďakujem

Dobrý deň,

medzerovitý chrup je u detí bežný a je aj žiadúci - zuby sú prístupné samoočišťovaniu. Často je za tým aj horná uzdička.

Ak sa ale neriešila v novorodeneckom veku kvôli zlému prisatiu, tak ju riešiť zväčša netreba. Rieši sa až v 8 rokoch ak to indikuje čeľustný ortopéd alebo logopéd.

Dovtedy v 90% prípadov si ju "odoperuje" dieťa samé - na odrážadle.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk