Je možné, že po vybití zuba nenarastie nový trvalý?

Zodpovedané
5. okt 2021

Dobrý deň,

syn si vybil predný mliečny zub. Spadol na umývadlo tak nešťastne, že mu všetko opuchlo. Hore sa všetko zakrvavilo a kýval sa iba jeden predný zub. Držal sa ešte mesiac a vypadol niekedy vo februári. Ešte stále mu nevychádza nový. Vedľa predný vypadol teraz a už aj ide nový.

Je možné, že mu ten vybitý zub nevyjde ani von?

Doraz bude rok a zuba nikde.

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné urobiť snímok danej oblasti, aby sa zistilo, či sa počas úrazu koreňom mliečneho zuba neposunul, alebo nepoškodil zárodok trvalého zuba.

Kontaktujte zubného lekára dieťatka.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk