Je potrebné zub vytrhnúť?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

môj 7 ročný syn má predný spodný zub ešte mliečny, ale pred ním už má dopoly vyrastený stály. To isté mal aj na druhom prednom. Ten mliečny mu vytrhli a vtedy mi povedali, že ak sa to stane znova, nie je urgentné ten mliečny zub trhať, že časom vypadne sám.

Za iných okolností by som s ním už dávno bola na prehliadke kvôli tomu, ale nechcem ho zbytočne dávať testovať.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môj názor je, že tento zúbok treba dať von, aby trvalý mal časový priestor počas rastu koreňa dostať sa na svoje miesto.

Čím dlhšie tam ostáva ten mliečny zub, tým väčšia šanca, že dieťa bude potrebovať strojček a liečba bude ťažšia.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk