Je v poriadku, keď 20 mesačnej dcérke vyšiel prvý zúbok vpravo hore?

Zodpovedané
9. nov 2020

Dobrý deň,

naša dcérka má 20 mesiacov a prvý zúbok jej vykukol vpravo hore.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ako prvý zúbok sa zvykne prerezať dolná jednotka, a to cca medzi 6. mesiacom a rokom.

Každé dieťatko je ale individuálne a poradie zubov rovnako ako čas prerezania nie je pravidlom.

Ak dcérka nemá žiadne iné zdravotné ťažkosti a prospieva normálne, nie je dôvod sa nijako znepokojovať.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk