Je v poriadku, keď sa vložka nevyvŕta a ostane v zube 6 mesiacov?

Zodpovedané
5. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému 13 ročného dieťaťa. Kvôli gangréne zubu bola do zubu daná liečivá vložka.

Je v poriadku, ak sa táto vložka nevyvŕta a ostane v tom zube pol roka?

Ten zub neboli, len bol pred liečbou dlho pokazená, následne vznikla gangréna

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že už ide o trvalý zub. Ak bola v zube gangréna a čistili sa koreňové kanáliky s následnou aplikáciou vložky, táto sa tam vkladá na obdobie 2 týždňov. Po tomto čase sa dočasný materiál, ktorý je v kanálikoch vstrebe a je potrebné kanáliky definitívne hermeticky vyplniť a uzavrieť plombou.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk