Je veľký rozostup medzi prvými a ďalšími zúbkami v poriadku, alebo je už potrebná návšteva zubára?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

13 mesačná dcérka má stále len prvé 2 zúbky (dolné jednotky), ktoré jej vyšli koncom septembra a odvtedy nič.

Zúbky ju začali trápiť už v štyroch mesiacoch, kedy začala nadmerne slintať. Puchli jej ďasienka a bol problém so spánkom. Toto po čase prešlo,a opäť začalo a znova prestalo. Ťahalo sa to takmer do jej 11 mesiacov, kedy jej naraz vyšli dolné jednotky. Odvtedy nič. Avšak príznaky rastúcich zúbkov máva často (nočné placč, spuchnuté červené ďasienka, problémy s papaním).

Je taký veľký rozostup medzi prvými a ďalšími zúbkami v poriadku, alebo je už potrebná návšteva zubára?

Mne aj mužovi vyšli prvé zuby ako 8 mesačným a postupne ďalšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťatko je individuálne. Ak nemá iné problémy, tak netreba stresovať. Ale aj tak by už mala absolvovať svoju prvú prehliadku.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk