Kedy je najvyšší čas uvažovať o strojčeku?

Zodpovedané
10. nov 2020

Dobrý deň,

moja 9 ročná dcéra potrebuje strojček, pretože má predné jednotky ako motýlie krídla. Sú neskutočne krivé, ale názory zubárov sa rôznia. Ma stále mliečne zúbky a trvalé len 5 ks.

Kedy je najvyšší čas uvažovať o strojčeku?

Až keď vypadnú viaceré mliečne, alebo ísť do toho ihneď?

Ďakujem

Dobrý deň,

je treba si vybrať čeľustného ortopéda, ktorý ju už bude pravidelne sledovať a ktorému budete dôverovať.

Čeľustno-ortopedická liečba často začína snímacím aparátom, ktorý sa dáva už na zmiešaný chrup cca od 8 rokov veku.

Určite je preto najvyšší čas minimálne nato, aby bola sledovaná v takejto ambulancii.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk