Má moja 19 mesačná dcérka kaz?

Zodpovedané
14. máj 2022

Dobrý deň,

19 mesačnej dcérke sa začínajú kaziť zuby. Čistíme ich od prvého zúbka jednozväzkovou kefkou 2x denne, ale zúbky sa mi zdajú fľakaté. Na dvojke som našla tmavší žltý fľak, ale nepríde mi to ako kaz.

Sú tam ako keby veľmi malé priehlbinky o veľkosti bodky od ihly. To som zistila dôkladným presvietením zúbkov spánku. Dcéra nemala nikdy cumlík a ani fľašu s cumľom. Dojčená bola na požiadanie s ozaj dôkladnou hygienou. Posledný týždeň používa aj GC Tooth Mouse na večer pred spaním. Čaj, džús a ani nič sladené nikdy nepila.

Mala Covid-19 a brala vitamín C vo forme sirupu. ATB nikdy nemala.

O aký problém môže ísť a ako jej pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepríde mi tam nič patologické, niektoré deti majú takéto fliačiky. Gc Tooth Mousse to stabilizuje.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk