Má moja 2,5 ročná dcérka kazy na mliečnych zúbkoch?

Zodpovedané
25. dec 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 2,5 roka a dnes som si všimla, že hore na zadných zúbkoch na oboch stranách má také hnedé povlaky.

Musia to byť hneď kazy?

Alebo to môže byť aj nejaký povlak?

Zúbky čistíme pravidelne aj niekoľkokrát denne od malička. Sladkého jej veľa nedávam, ale bola kojená do viac ako 2 rokov. Po Novom roku pôjdeme určite k zubárke, že nech sa na to pozrie.

Poradíte mi pastu alebo vitamín, ktorý by zuby ochránil proti bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez fotografie alebo vyšetrenia neviem povedať, čo to je - môže to byť aj kaz alebo povlak. Detský zubár to určite rozozná, určite sa objednajte - detičky majú chodiť od prvého zuba.

Zatiaľ poriadne čistite jednozväzkovou kefkou a môžete na noc aplikovať krém GC tooth mousse.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk