Má moje dieťa Epsteinovu perlu?

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

v otázke https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... som popísala problém, ktorý má moje dieťa. Teraz prikladám fotografiu.

Hrčka vznikla až v 4. mesiaci. Ústnu dutinu vytierame roztokom od pediatričky, zatiaľ sa to nemení.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

tá malá perlička je Epsteinova perla, úplne fyziologický nález u dieťatka v tomto veku.

Nepoužívala by som na vytieranie nijaké roztoky, stav dieťatku nevadí, nebolí a spontánne sa upraví.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk