Môžu nastať problémy s trvalými zubami, keď sa 6 ročnej mliečny chrup ešte vôbec nekýve a nevypadáva?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

skoro 6 ročná dcéra má stále mliečny chrup a ešte jej ani jeden zub nevypadol. Zuby si umýva pravidelne, ale s návštevou zubára to je zložitejšie.

Je autista a má z lekárov strach. Aj banálnu prehliadku treba vykonať pod narkózou.

Môžu nastať neskôr problémy s trvalými zubami, ak sa jej stále mliečny chrup vôbec nekýve a nevypadáva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, v 6. rokoch ešte vypadávať nemusia. Zvyčajne to záleží od toho, kedy sa prerezal prvý mliečny zub. Ak neskoro, tak aj zúbky do výmeny pôjdu neskôr.

Práve preto, že je autistka Vám doporučujem nájsť si jedného detského zubného lekára a s ním nech si buduje vzťah založený na dôvere.

Autisti sú výnimočné detičky a potrebujú len trochu viac času.

Držím Vám palce

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk