Môžu štvorročnému synovi rásť trvalé zuby?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

synček má 4 roky a 3 mesiace.

Už pár dní sa sťažuje, že ho bolia dolné rezáky. Nič nezvyčajné som si na nich nevšimla. Dnes zahryzol do keksíka a začal veľmi plakať. Obidva zúbky sa mu kývajú, ďasienko okolo nich je spuchnuté a zúbky sa ako keby posunuli ku sebe. Zúbky ho v kľude vôbec nebolia, aj si ich sám chytil a kýval nimi.

Môžu mu v tomto veku rásť trvalé zúbky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

závisí to od toho, kedy mu vyšiel prvý mliečny zub.

Ak pred 6 mesiacmi veku, tak je pravdepodobné, že už mu idú vypadnúť a rastú mu stále. Aj z fotky to tak vyzerá.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk