Odporúčate detskú sonickú kefku pre štvorročné dieťa?

Zodpovedané
10. nov 2020

Dobrý deň,

mám štvorročné dieťa a chcem mu kúpiť sonickú kefku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

sonická kefka je výborná vzhľadom k tomu, že vibračným pohybom naruší lepivý povlak bez možnosti poškodenia krčkov a ďasien.

U detí aj dospelých je rozhodne lepšia ako rotačná elektrická kefka. Štvorročnému dieťatku doporučujem kúpiť detskú sonickú kefku, do ktorej ale zakúpite mini hlavice pre dospelých, ktoré sú ešte menšie ako detská klasická hlavica.

Prípadne je finančne výhodné, keď si celá rodina kúpiť jednu dospelácku kefku a striedate si na nej iba hlavice. Večer pred spaním doporučujem ale naďalej dočisťovať aj jednozväzkovou kefkou.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk